Sık Sorulan Sorular

Giriş yapmak için Facebook, Google diğer birçok sosyal medya ya da Email adresini kullanabilirsin.

-dertantt’a girişte her defasında şifre ve Email adresi yazmak istemiyorsan, Facebook  Google veya diğer hesapların ile tek tıkla dertanlatt’a bağlanabilirsin.

-Bağlantı yaptığın sosyal medya hesapları hiç bir kişi ve kurum ile paylaşılmaz ve senin adına Facebook Google yada diğer sosyal medya hesaplarına girilemez ve  paylaşım yapılamaz.

Dertanlata giriş yapıp üye olduktan sonra dertanlatt sekmesine tıklayıp çıkan pencereye derdinizi açıklayıcı birşekilde  yazarak derdinizi platformdaki diğer topluluk üyeleri ile paylaşabilirsin

Moderatörler kurallara aykırı paylaşımları geçici olarak gizleyen gönüllü dertanlatt üyeleridir. Moderatörlerin gizledikleri paylaşımlar admin (yönetici) ekibi tarafından incelenir ve paylaşım hakkında son kararı yöneticiler verir. Paylaşım ya siteye iade edilir, ya da tamamen siteden kaldırılır.

Moderatör  -Moderatörler cevap ve yorumları gizleyebilir. dert etiketi değiştirebilir uygun yazılmayan dertleri  düzenleyen ve onaylayan  yönetiçilerdir

Dert dinleyici -Dert dinleyici; ilgili ve bilgili oldukları konular la ilgili talepler dorultusunda dertanlatt’ın içeriklerini yöneten,  üyelerinin dertlerini dinleyen ve bu konularda  yeni gönüllü dinleyici alımlarını ilk onaylayan dertanlatt yöneticileridir.

Yönetici

-Admin (Yöneticiler) dertanlatt için profesyonel olarak çalışan ekibin üyeleridir.

Moderatörler site üyeleri arasından yönetim tarafından seçilmektedir. dertanlatt moderatörü olabilmek için aşağıdaki kıstaslar göz önünde bulundurulur:

– Site kurallarını çok iyi bilmek, site içi paylaşımlarında yapıcı ve yardımcı olmak, Türkçe yazım dilini doğru kullanıyor olmak.
– Şikayet başarı oranının yüksek olması. Üyelerin şikayetlerindeki başarı oranları sistem tarafından kaydedilmektedir. Şikayet başarı oranı belli bir oranın üzerine çıkan üyeler sistem tarafından yöneticilere rapor edilmektedir.

Şikayet edilen tüm paylaşımlar dertanlatt yöneticileri tarafından incelenmekte ve kurallara aykırı paylaşımlar kaldırılmaktadır. Şikayet ettiğin bir paylaşımın kaldırılması halinde bu kaldırma işlemi başarı istatistiklerine artı olarak yansımaktadır.

dertanlatt’ın mobil uygulaması Android ve İos  cihazlar için yayında!
Linklere tıklayarak uygulamayı indirebilirsin.

Dert dinleyici; ilgili ve bilgili oldukları konular la ilgili talepler dorultusunda dertanlatt’ın içeriklerini yöneten, dertli üyelerini üyelerinin dertlerini dinleyen ve bu konularda  yeni gönüllü dinleyici alımlarını ilk onaylayan dertanlatt yöneticileridir

Hesap menüsünden ‘Profilini Düzenle’ sayfasına giderek profil resmini değiştirebilirsin. Bu sayfadaki profil resminin yanındaki ‘Güncelle’ butonuna tıkladıktan sonra yeni bir resim yükleyebilirsin.

Profilini “Gizli Profil” yaparsan sadece takip ettiğin üyeler profilindeki bilgilerini görebilir.
– Gizli profilleri takip etmek için takip isteği gönderilir. Takip isteği alan üyenin profilinde takip istekleri bildirim olarak gözükür. Profil sahibi bu istekleri kabul eder ya da etmez.
– Profilinin “Ayarlar” sekmesinden “Gizlilik Ayarları” seçeneğine ulaşıp, “Profilimi Gizle” linkini tıklayarak hesabını gizli kullanıcıya çevirebilirsin.

Profilini gizlemek için profil sayfanın ‘Ayarlar’ bölümünü kullanabilirsin.

Giriş yaparken “şifremi unuttum” linkine tıklayıp, üye hesabında kayıtlı Email adresini belirtilen yere girdiğin takdirde şifre yenileme mesajı Email adresine gönderilecektir.


Üyelerin kişisel bilgileri, Email adresleri, sosyal medya hesap bilgileri hiçkimseyle paylaşılmaz. Mesajlar sadece “Mesaj Kutusu”na gelir ve buradan gönderilir. Üye hesabı adına herhangi bir sosyal platformda üyeden izin alınmadan paylaşım yapılmaz.

Anket sorusu sormak için sayfaların en üstünde yer alan “anket yap” sekmesinden “Anket Oluştur” seçeneğine tıklaman yeterli. Gelen sayfada soru başlığını ve soru detaylarını girdikten sonra “Anket” kısmı altında “Ekle” seçeneği ile anketine daha çok şık ekleyebilirsin

Moderatörler kurallara aykırı paylaşımları geçici olarak gizleyen gönüllü dertanlatt üyeleridir. Moderatörlerin gizledikleri paylaşımlar admin (yönetici) ekibi tarafından incelenir ve paylaşım hakkında son kararı yöneticiler verir. Paylaşım ya siteye iade edilir, ya da tamamen siteden kaldırılır.