Dertanlat paylaşım yapma kuralları

Dertanlatt Üyelerce sağlanan her türden içerik/dert kurallar gereği ve site içeriğinin kalitesini koruyabilmek amacıyla düzenlenebilir ya da kaldırılabilir. Paylaşım kaldırıldığında üyeye bilgilendirme zorunluluğu bulunmamakla birlikte bildirim mesajı veya e-posta gönderebilir.

Çok fazla kurallara aykırı dert içermeyen paylaşım yaptığı tespit edilen üyenin hesabı Yöneticiler ya da Moderatör tarafından dondurulabilir. Dondurulan hesap ile paylaşım yapılamaz. Hesap üzerinde yapılan incelemeden sonra yönetim tarafından hesap uyarı gönderilerek tekrar aktive edilebilir ya da durumun gerekliliği halinde tamamen iptal edilebilir.

Paylaşım kaldırma nedenleri şunlardır:


– Dertsiz Paylaşım: Derdi Anlaşılır derecede detay içermeyen ve/veya konu dışında kalan, tek kelime ya da sadece linkten oluşan alakasız dertler kaldırılır.

Dertsiz Cinsel Paylaşım: Herhangi bir dert detayı içermeyen, samimi olarak dert ve/veya dert anlatımı içermeyen cinsellik dertleri  cinsellik konularıyla etiketlenmiş olsa dahi kaldırılır.

Cinsellik dertleri ve kaldırılma nedenleri hakkında daha detaylı bilgi alabileceğin ilgili site kurallarını incelemeyi deneyebilirsin

– Kaba Paylaşım: Herhangi bir üye, kişi ya da zümreyi hedef alan aşağılayıcı, hakaret ve/veya küfür içeren paylaşımlar/dertler kaldırılır.

– Provokatif Paylaşım Kışkırtma, provoke etme amaçlı paylaşımlar/dertler ile herhangi bir din, ırk, dil hakkında aşağılama içeren paylaşımlar/dertler bu başlık altında kaldırılır.

– Sakıncalı Paylaşım: Yasalara aykırı paylaşımlar/dertler tespit edildiğinde kaldırılır.

– Cinsellik Seviyesi Yetersiz: Cinsellik ( dert ) konularında paylaşım yapabilmek için düzenli kullanıcı ve  8597 üzeri bir puana sahip  olmak gerekmektedir.

– İmla Hatası/Gereksiz Büyük Harf Kullanımı: Tüm dert BÜYÜK HARF kullanılarak yapılmışsa ya da imla/yazım hataları derdi anlaşılmaz kılıyor ise, bu paylaşımlar kaldırılır.

– SPAM Dertler: Reklam amaçlı ya da üyeleri aldatmak (troll) amaçlı dertler, başka sitelerden birebir kopya-yapıştır şeklinde yapılan dertler, iletişim bilgileri ya da kişisel bilgiler veren dertler kaldırılır.

– Dert Biçiminde Olmayan Paylaşım: Sitenin dert formatına uygun olmayan paylaşımlar kaldırılır. Dert biçiminde olmayan paylaşımlar anket ve/veya dertli hikaye – blok  olarak yayınlanabilir.

– Aşırı Cinsel İçerikli Dertler: Yasalara aykırı ya da diğer üyeleri rahatsız edecek aşırılıktaki cinsel içerik/dert kaldırılır.

– Üyeleri Hedef Alan Dertler: Herhangi bir üyeyi konu edinen dert paylaşımları kaldırılır.

– Yetersiz Başlık Dert: Konu hakkında yeterli detayı içermeyen ya da çok fazla imla hatası içeren, sadece boşluk ya da noktalama işaretinden oluşan başlığa sahip dertler kaldırılmaktadır.

– İletişim Amaçlı Paylaşılan Dertler; Tanışma, takip etme, takip ettirme, özel mesajla iletişim amaçlı paylaşılan dertler kaldırılır.

– Yanlış Kategori Cinsellik katagorilerinden biri etiketlenerek anlatılması  gerekirken farklı bir konu altında ya da konu etiketi eklenmeden yapılan dert paylaşımları kaldırılır.

– Anket Seçenekleri Anket sorularında anket seçeneklerinin soruyla alakasız olması halinde paylaşım kaldırılır.

– Tekrarlanmış: Aynı kullanıcı tarafından birden fazla defa siteye eklenen dertler kaldırılır.

– Daha önce sorulmuş: Aynı konu hakkında çok benzer dertler birleştirilebilir ya da tamamen kaldırılabilir.

– 3. kişilere ait fotoğrafların izinsiz kullanımı: 3. kişilere ait görsellerin izinsiz kullanıldığı ya da bu görsellere link verildiği tesbit edilirse paylaşım kaldırılır.

– 18 Yaş Altı: Dertanlatt’a üye olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. 18 yaş altı olduğu tespit edilen üyelerin paylaşımları ( tüm dertleri ) kaldırılır ve hesapları iptal edilir.

– Yetersiz İçerik: Dert içeriğine ilişkin yeterli detay içermediği halde detayı anlamsız harf/karakter birleşimlerinden oluşan, detayda kullanılan kelimelerin dert hakkında anlam ifade etmediği paylaşımlar kaldırılır.